Možná vedle nás vyrůstá šachový talent. O dalším úspěchu Lukáše si můžete přečíst v článku na novoborském webu. Velká gratulace.
O vánočního kapra - obrázek

O vánočního kapra - obrázek

sachovy turnaj.doc  28.16kB
V českokrumlovském domě dětí se ve čtvrtek 15.12. koná turnaj mládeže o vánočního kapra. Turnaj je otevřen všem do 18ti let a propozice najdete v příloze.
Simultánka Sergeje Movsesjana - obrázek

Simultánka Sergeje Movsesjana - obrázek

Na druhý pokus se podařilo sehnat finance na lahůdku pro šachové gurmány. Dík patří především městu Český Krumlov a firmě CAP-NET. Poslední prázdninová sobota tak bude v Českém Krumlově ve znamení besedy a šachové simultánky s hráčem světové špičky. S mezinárodním velmistrem Sergejem Movsesjanem se budete moci setkat ve 13:00 hodin. Po skončení besedy proběhne simultánka GM Movsesjana proti 24 hráčům. K účasti v této simultánce je možné se přihlášit na skck@email.cz nebo na telefonu 603708683.
V sobotu 17. října 2009 byl 1.kvalifikačním turnajem v Blatné zahájen další ročník krajského přeboru mládeže pro sezónu 2009/2010. Turnaje se v kategorii H16 zúčastnil i hráč ŠK Český Krumlov Radek Šimek, který získal 3,5 bodu ze sedmi partií a obsadil 13. místo.
Z dalších známých tváří se v kategorii H10 na bronzovém stupínku umístil Lukáš Dolanský a v kategorii H12 byl Michal Dolanský třináctý. Tito hráči jsou registrováni za Spartak Kaplice, ale zároveň trénují na ZŠ Plešivec s Martinem Škorpíkem.
V turnaji hrálo i 7 (!) hráčů z Vyššího Brodu a 3 z Křemže. Z nich nejlépe dopadl křemežský Lukáš Martinovský, který skončil v kategorii H10 na čtvrtém místě.
Turnaj "O vánočního kapra 2007" - obrázek

Turnaj "O vánočního kapra 2007" - obrázek

Dne 20. prosince 2007 se v DDM Český Krumlov uskutečnil již tradiční šachový turnaj dětí mládeže. Každý účastník si odnesl domů pěkné ceny a na nejúspěšnější čekali živí kapříci.

 
Přebor škol - obrázek

Přebor škol - obrázek

Prebor skol 2007.xls  80.38kB

Dne 01.12.2007 ŠK Český Krumlov o.s. ve spolupráci se ZŠ Přídolí uspořádal v tamní základní škole oblastní kolo „Přeboru škol v šachu 2007“. Přestože prostřednictvím DDM Český Krumlov byly propozice zaslány na všechny školy v našem regionu, turnaje se zúčastnila pouze 3 čtyřčlenná družstva. Je vidět, že víkendové turnaje nejsou příliš atraktivní, v době školy by byla účast trojnásobná. Družstva odehrála turnaj systémem každý s každým a to dvoukolově. Hlavním rozhodčím turnaje byl Jan Německý. Celkovým suverénním vítezem se stalo družstvo ZŠ Křemže ve složení Jakub Šandera, Matěj Šandera, Michal Jura a Jiří Bendík ziskem 14 bodů ze 16 možných. 2. skončilo družstvo ZŠ Větřní starší (Štěpán Dekret, Michaela Bachová, Martin Klouda, Stanislav Oplt) a 3. skončilo družstvo ZŠ Větřní mladší (Dominik Lautscham, Vlastimil Ciml, Petr Vnuk, Jaroslav Vaindl). Právo účasti v krajském finále si vybojovala ZŠ Křemže v kategorii 5.-9. tříd a ZŠ Větřní mladší v kategorii 1.-5. tříd.
Jelikož byl lichý počet družstev, tak družstvo, které nehrálo, zápolilo v simultánce na 4 šachovnicích proti 3 dospělým, kteří mohli vždy udělat pouze 1 tah a přejít k další partii. Pravidla byla pro oba týmy BORCŮ (žáci a žákyně ZŠ) a AMATÉRŮ (Jan Německý, Kamil Lautscham, Jiří Bendík) nekompromisní a oba tými měli pouze 15 min. na partii. Borci své soupeře vůbec nešetřili a suveréně zvítězili nad Amatéry 16 ½ : 7 ½.
Pořadatelé děkují ředitelce základní školy Přídolí paní Mgr. Daně Hoipfingerové za pomoc při pořádání přeboru, Kamilu Lautschamovi a Jiřímu Bendíkovi za zajištění účasti dětí na přeboru.
Bc. Jiří Pahorecký

Že by budoucí posila? - obrázek

Že by budoucí posila? - obrázek

1.listopadu 2007 22 minut po půlnoci se v českokrumlovské porodnici narodil Adam Karlíček. Váha 3,010 kg výška 48 cm (dneska už je větší a těžší). Má se čile k světu a všichni si to užíváme.
Naši junioři vyzvali Garriho Kasparova - obrázek

Naši junioři vyzvali Garriho Kasparova - obrázek

Městský úřad Český Krumlov organizačně zajišťoval zájezd do rakouského Gmundenu, kde se měla odehrát simultánka s mezinárodním velmistrem Garri Kasparovem. Krásné slunné nedělní pohodové odpoledne, zámecký hotel Freisitz Roith s vyhlídkou na poklidnou hladinu jezera a osobní setkání s velmistem Garri Kasparovem, to jsou nezapomenutelné zážitky.

Chcete hrát 2.ligu?

ANO (16 | 46%)
NE (16 | 46%)
Stránky vytváří Pavel Karlíček a Petr Kukla
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one