Memoriál Ericha Bochdanského - obrázek

Freistadt07.XLS  31.23kB

První akcí letošní sezóny byl výjezd do Freistadtu, kam nás na 20. ročník Memoriálu Ericha Bochdanského pozval místní spřátelený oddíl.

Kvartetu našich hráčů (Karlíček, Kukla, Lauko, Majer) se příliš nedařilo, ale v příjemné atmosféře Freistadtského hotelu Zlatý jelen nám to ani příliš nevadilo a s chutí jsme si zahráli dvacetiminutovky proti místním šachistům a ochutnali rakouské pivo. To pátý cestující, náš host František Korostenski, si odvezl cenu za třetí místo a vzhledem k počtu věcných cen jsme ani my ostatní neodjížděli s prázdnou.

U příležitosti Křemežského veletrhu se už tradičně konalo v sobotu 21.7.2007 šachové klání. Nejprve dopoledne vyzvala horda šachistů k simultánce Františka Korostenského, úspěšný však byl pouze Marian Lauko. Odpoledne se pak hrál samotný turnaj v bleskovém šachu.

Mezinárodní velmistrině Eliška Richtrová (QCC Č.Budějovice) a František Korostenski (Sokol Chvalšiny) obhájili prvenství v již 17.ročníku Gambitu Petra Voka - turnaje dvojic v bleskovém šachu.

Ve středu 14.3. skončil třítýdenní Plešivecký pohár. Jeho suveréním vítězem se stal Petr Kukla s plným počtem 7 bodů, druhý skončil Pavel Karlíček se 4,5 body a třetí Jan Moronga se 4 body. Dále skončili tříbodoví Jaromír Kašpárek, Václav Maryška a Arnošt Beter. 2 body získal Marián Lauko a 1,5 bodu Jaromír Jeníček.

VltavaCup2006.xls  23.55kB

Letošní ročník byl dramatický až do samotného konce a o vítězi rozhodla až poslední partie. Turnaj měli nejlépe rozehraný Arnošt Beter a Petr Kukla. Oba však s blížícím se konce začali remízami ztrácet a dali tak možnost ostatním, aby umazávali svou ztrátu. V posledním kole se zrodilo překvapení, když Arnošt Beter podlehl Mariánu Laukovi i přes to, že měl už od zahájení partie zdravého pěšce navíc, a tím definitivně přišel o vítězství v turnaji. V poslední partii turnaje se pak utkal Petr Kukla s tím třetím vzadu – Martinem Škorpíkem. Petrovi stačila k celkovému vítězství dokonce remíza, ale Martin se na partii dobře připravil a díky tomuto vítězství vyhrál i celý turnaj.