Vltava Cup svižně rozehrán

Vltava Cup svižně rozehrán - obrázek

Vltava Cup svižně rozehrán - obrázek

Vltava Cup už se rozjel na plný pecky a po čtyřech kolech se dají maličko odhadovat šance jednotlivých hráčů. 
Všechny partie v obou skupinách turnaje jsou velmi vyrovnané a bojovné, soupeři si nedají nic zadarmo a o výsledku leckdy rozhodují maličkosti.
V silnější skupině A je zatím jediným neporaženým hlavní favorit Petr Kukla, který poprvé ztratil tuto středu s Václavem Maryškou, kdy remízu dokonce spíše zachraňoval v koncovce s pěšcem méně. Maryška se tak snad konečně chytil po předchozích nevydařených partiích, ze kterých mohl rozhodně vydolovat více než půlbod. 
V další středeční partii trápící se Arnošt Beter prohrál v pozici, která určitě nebyla horší, jenže ve formě hrající Marián Lauko svého soupeře stavěl před jeden nepříjemný problém za druhým a ten svými těžkými figurami "vycouval" z dobrého postavení a pak už mohl jen litovat.
V poslední včerejší partii v této skupině zatlačil v zahájení František Vykoukal, u jehož partií se člověk opravdu nikdy nenudí, Pavla Karlíčka do defenzivy, ale nenalezl správnou cestu a z protiútoku jeho soupeř získal rozhodující výhodu.
Průběžné pořadí skupiny A: Karlíček 3; Kukla 2,5*; Lauko 2*; Vykoukal 1,5; Beter a Maryška 1
 
V B skupině se v zápase Michal Mojžíš - Bohumil Šimeček po vyrovnaném průběhu radoval zkušenější borec, který se tak vrátil do okruhu hlavních favoritů. 
Druhé utkání po zajímavém průběhu dospělo do remízové koncovky nestejnobarevných střelců. Jan Smetana s pěšcem víc však chtěl urvat celý bod přepjal strunu a z výhry se radoval Roman Šedivý. Utkání zkušeného Františka Majera a možným překvapením turnaje Davidem Pěchou bylo odloženo. Tato skupina bude asi hodně zamotaná a zvítězit v ní může téměř kdokoliv.
Průběžné pořadí skupiny B: Jeníček, Pěcha, Šedivý a Šimeček 2; Majer 1*; Smetana 1; Mojžíš 0
 
* - o zápas méně
Tabulky s výsledky ve formátu xls jsou v  sekci ke stažení.
22.11.2007 15:41:16
gedri

Chcete hrát 2.ligu?

ANO (16 | 47%)
NE (15 | 44%)
Stránky vytváří Pavel Karlíček a Petr Kukla
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one