Velešín – Koberce Kájov Č.K. „C“ 3,5 – 1,5

Velešín – Koberce Kájov  Č.K. „C“  3,5 – 1,5   - obrázek

Velešín – Koberce Kájov Č.K. „C“ 3,5 – 1,5 - obrázek

Naše 3 Divizní družstvo okusilo první porážku – Velešín – Koberce Kájov  Č.K. „C“  3,5 – 1,5 

viz dále:

 Ve 3.kole jsme vyjeli do blízkého Velešína  poprvé v základní sestavě (tedy papírově nejsilnější).

Zápas se pro nás začal vyvíjet slibně. Po vcelku krátké době přehrál svého soupeře bez větších problémů B.Frčka a měli jsme 1.bod. Asi po hodině hry remizoval F.Majer s Luckou Glaserovou ( snaha po celém bodu byla velká, ale nakonec z toho přeci byl jen půl bod). I když vedení 1,5 : 0,5 pro nás vypadalo dobře, tím naše bodová nadílka skončila. Na 3. šachovnici Jakub J. přehlédl kombinaci soupeře a přišel o figuru za pěcha. Nutno ho pochválit že nezahodil flintu do žita a bojoval za tým dál. Později dokonce vybojoval pěcha dalšího, ale na Zdeňka Žáka  už to nestačilo. Soupeř tedy vyrovnal na 1,5 : 1,5 . Já na 2. šachovnici jsem hrál s ml. Kohoutem. Soupeře jsem přehrál v zahájení, začal útočit. Má snaha byla ale asi příliš velká, když jsem si dobrovolně vyrobil pěšcovou slabinu ( vidina rychlejšího útoku či – co ). Ta mě později stála 2 pěšce. Když jsem v koncovce ztrácel třetího vzdal jsem. Soupeř se tedy ujímá vedení 2,5 : 1,5 . Na 1. šachovnici jako poslední již tradičně dohrává M.Lauko. Má proti  Jirkovi Glaserovi převahu pěchů dokonce volných, ovšem o lehkou figuru méně. Soupeř svými aktivními figurami nakonec pěšce vyrovnává a partie již brzy končí.

Velešín  tedy vyhrává 3,5 : 1,5 . Na závěr bych chtěl ještě jednou pochválit B.Frčku (pauza mu prospěla a trénink během marození byl znát) a F.Majera za jejich bojovný výkon.

Za 14 dní doma hostíme Vyšší Brod, takže doufám že nás 1. porážka nezlomila a že se příště opět budeme těšit z vítězství. 

                                                                                                                           Autor: Jaromír Jeníček

25.11.2007 22:13:10
gedri

Chcete hrát 2.ligu?

ANO (16 | 47%)
NE (15 | 44%)
Stránky vytváří Pavel Karlíček a Petr Kukla
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one