ŠK Český Krumlov - Slovan Jindřichův Hradec

ŠK Český Krumlov - Slovan Jindřichův Hradec - obrázek

ŠK Český Krumlov - Slovan Jindřichův Hradec - obrázek

Dne 9.prosince 2007 k nám přijel změřit síly Slovan Jindřichův Hradec, dosud vedoucí celek  I.divize... viz celý článek
ŠK Český Krumlov   Slovan Jindřichův Hradec
Korostenski František 2169 1 - 0 2024 Plášil Jiří
Škorpík Martin 2146 ½ - ½ 2004 Popelka Oldřich
Kukla Petr 2105 ½ - ½ 1921 Chval Petr
Beter Arnošt 1985 0 - 1 1930 Plášil Vojtěch
Muzikář Jan 1950 ½ - ½ 1858 Vondruš Martin
Karlíček Pavel 1944 0 - 1 1811 Toman Antonín
Pahorecký ml. Jiří 1923 1 - 0 1712 Němeček Roman
Vykoukal František 1874 1 - 0 1725 Ptáčník Pavel
  :  

Obě mužstva se sešla v takřka kompletních sestavách a tak jsem očekával urputný boj na všech šachovnicích. Papírově jsme měli opět navrch (viz tabulka), ale to ve sportu znamená pramálo…

 

Všechny partie až na jednu (poslední šachovnice) skončily přibližně ve stejné době:

 

1.      Na první šachovnici hrál František bílými figurami, zahájení se mu vůbec nepovedlo a musel se spíše celou partii bránit. Černý však na vymyšlení svého útoku spotřeboval většinu času, v rozhodujícím momentu „viděl“ Plášil oběť věže, ale nevšiml si, že věž kterou chce kombinací dobrat je krytá.  Se štěstím tedy bod, a to veledůležitý bod!

 

2.      Martin hrál s Popelkou, který hraje f4, což vždy přináší zajímavé pozice. Černý hrál zahájení bez zbytečných perliček a vybojoval záhy pěšce navíc. Potom z mého (i soupeřova pohledu) zbytečně odevzdal pěšce na b7, čímž vytvořil soupeři spojené volné pěšce. Pozice byla oboustranně dvojsečná, Martin zkusil i přesto vybojovat bod, což se nepodařilo a partie skončila remis.

 

3.      Hrál jsem s Petrem Chvalem Holandskou, která přešla do stonewallu. Zkusil jsem příliš brutálně rozvrátit soupeřovi hradby a podcenil jsem volného pěšce na sloupci c. K udržení pozice jsem musel vyměnit všechny figurky a pak už bylo jasné, že je to remis. Alespoň jsem se dozvěděl, že má Petr také malé dítě jako já a v současné době studuje FAVku v Plzni.

 

4.      Arnošt zkusil Ben-Oni, což jsem u něj viděl hrát prvně, ale změna nebyla vůbec na škodu. Svého soupeře přehrál a získal dokonce celou věž. Teď si asi říkáte, co to tady píšu, v tabulce je přeci nula. Ano, bohužel, Arnošt ani pozici s věží navíc nezvládl a prohrál. Tahle zbytečná prohra nás stála velké nervy na konci…

 

5.      Honza hrál myslím bílými proti Sicilské, vybudoval si dle mého názoru lepší pozici, neopatrností však došlo ke trojímu opakování pozice – remis.

 

6.      Pavel hrál zahájení zvané „divočina“, o průběhu partie moc nevím, viděl jsem jen, z objektivního hlediska, pěknou kombinaci Tomana, kterou získal figuru a po delším boji i celý bod.

 

7.      Jirka hrál dámským pěšcem, bohužel podobně jako u Pavla nevím příliš průběh partie. Vyhrál, dokonce jako první a asi lze říci, že nám poslední dvě šachovnice vydřely vítězství.

 

8.      Za stavu 3,5-3,5 se hrála poslední partie mezi Františkem a Ptáčníkem. Výsledek této partie znamenal výsledek celého zápasu a byl to nervy drásající „počin“ obou aktérů. Na konci František vyměnil všechny figury tak šikovně, že kráčel volným pěšcem nezadržitelně do dámy…

 

Bohyně Caissa stála tentokráte při nás…


                                                                                                                        Autor: Petr Kukla     

10.12.2007 19:10:21
gedri

Chcete hrát 2.ligu?

ANO (16 | 47%)
NE (15 | 44%)
Stránky vytváří Pavel Karlíček a Petr Kukla
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one