Přebor škol

Přebor škol - obrázek

Přebor škol - obrázek

Prebor skol 2007.xls  80.38kB

Dne 01.12.2007 ŠK Český Krumlov o.s. ve spolupráci se ZŠ Přídolí uspořádal v tamní základní škole oblastní kolo „Přeboru škol v šachu 2007“. Přestože prostřednictvím DDM Český Krumlov byly propozice zaslány na všechny školy v našem regionu, turnaje se zúčastnila pouze 3 čtyřčlenná družstva. Je vidět, že víkendové turnaje nejsou příliš atraktivní, v době školy by byla účast trojnásobná. Družstva odehrála turnaj systémem každý s každým a to dvoukolově. Hlavním rozhodčím turnaje byl Jan Německý. Celkovým suverénním vítezem se stalo družstvo ZŠ Křemže ve složení Jakub Šandera, Matěj Šandera, Michal Jura a Jiří Bendík ziskem 14 bodů ze 16 možných. 2. skončilo družstvo ZŠ Větřní starší (Štěpán Dekret, Michaela Bachová, Martin Klouda, Stanislav Oplt) a 3. skončilo družstvo ZŠ Větřní mladší (Dominik Lautscham, Vlastimil Ciml, Petr Vnuk, Jaroslav Vaindl). Právo účasti v krajském finále si vybojovala ZŠ Křemže v kategorii 5.-9. tříd a ZŠ Větřní mladší v kategorii 1.-5. tříd.
Jelikož byl lichý počet družstev, tak družstvo, které nehrálo, zápolilo v simultánce na 4 šachovnicích proti 3 dospělým, kteří mohli vždy udělat pouze 1 tah a přejít k další partii. Pravidla byla pro oba týmy BORCŮ (žáci a žákyně ZŠ) a AMATÉRŮ (Jan Německý, Kamil Lautscham, Jiří Bendík) nekompromisní a oba tými měli pouze 15 min. na partii. Borci své soupeře vůbec nešetřili a suveréně zvítězili nad Amatéry 16 ½ : 7 ½.
Pořadatelé děkují ředitelce základní školy Přídolí paní Mgr. Daně Hoipfingerové za pomoc při pořádání přeboru, Kamilu Lautschamovi a Jiřímu Bendíkovi za zajištění účasti dětí na přeboru.
Bc. Jiří Pahorecký

04.12.2007 18:02:39
gedri

Chcete hrát 2.ligu?

ANO (16 | 47%)
NE (15 | 44%)
Stránky vytváří Pavel Karlíček a Petr Kukla
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one