Koberce Kájov - QCC České Budějovice F 3 - 2

Po druhém utkání 3.divize skupiny střed se naše pětičlené družstvo drží mezi neporaženými. Jak to probíhalo tentokrát napsal Jaromír Jeníček.
Ráno jme se sešli kromě Romana Šedivého. Pro toho jsme museli až domů (den předtím prý něco slavil) a jak se později ukázalo opět neměl ani čím psát. Hráli jsme doma (na Pískárně), kde nás i soupeře překvapilo příjemné teplo a klid (děkujeme provozovateli).
Hra začala a dosti záhy (v 11.30 hod) jsme se ujali vedení, když jsme vyhráli současně já i Franta Majer, kterému Tunisko očividně prospělo :). Asi po hodině hry Jakub na 3.šachovnici nechal ve středu šachovnice nekrytou napadenou figuru. Soupeř jeho dárek přijal a bylo to 2-1. Na 5.š. hrál Roman Šedivý aktivně a postupně ovládl prostor na šachovnici a vybojoval si i
kvalitu. Soupeř ještě zkoušel vzdorovat a vymyslel odlákání věže svojí dámou z 1.řady. Vše však bylo dobře pokryté, takže přišla další ztráta a zasloužené vítězství Romana. V 13 hod jsme tedy rozhodli a vedli 3-1.Na 1.šachovnici se mezi tímdostal Marián Lauko pod palbu soupeřových střelců a aktivní dámy. Soupeř postupně tlak zvyšoval až z toho byla věž za 2 Marianovo střelce. Čas ubíhal a v jednu chvíli už se zdálo, že se z toho Marián vylže a vše se v dobré obrátí. Nepodařilo se však a Marián přichází o svého volného pěcha. Čas stále běží....a zastavit pěšcovou přesilu podporovanou dvojicí střelců a dámou přeci jenom nešlo. Po 6 hodinách (1 min před spadnutím svého praporku) nakonec Bareš z Č.B. Mariána zdolává.
Konečný stav je tedy 3-2 pro nás.
11.11.2007 20:34:25
gedri

Chcete hrát 2.ligu?

ANO (16 | 47%)
NE (15 | 44%)
Stránky vytváří Pavel Karlíček a Petr Kukla
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one