Koberce Kájov Č.K. „C“ - Vltavín Besednice 3 : 2

Koberce Kájov Č.K. „C“  -  Vltavín Besednice   3 : 2    - obrázek

Koberce Kájov Č.K. „C“ - Vltavín Besednice 3 : 2 - obrázek

Koberce Kájov Č.K. „C“  -  Vltavín Besednice   3 : 2

 

Druhé utkání v novém roce jsme zvládli  vítězně.

                                                                Viz dále –

 

Nastupovali jsme proti soupeři se kterým máme již roky negativní skóre. Soupeři přijeli v poměrně silné sestavě, tudíž se dal očekávat tuhý boj.

Vezmu to od 5.š., kde nastoupil Franta M. né zcela fit. Hledala se na poslední chvíli náhrada, ale tak na rychlo se nikdo nenašel.(asi to tak mělo být).Franta byť drobet unavený nastoupil a hrál skvěle, útočně a soupeře zahnal do defenzívy. Tomu se podařilo v poslední chvíli rozhodující útok odrazit sérií výměn. Avšak dobře postaveným pěšcům už nedokázal překazit jejich postup. Franta zaslouženě zvítězil a velice brzy odcházel domů.

Na 4.š. Míra F. hrál francouzskou obranu a hrál ji velmi dobře, neboť brzy získal pěcha a na šachovnici byl stále on ten aktivnější. Postupem času to byli již 3 pěši a o partii již bylo více méně rozhodnuto.

 Na 3.š. soupeř proti  Jakubovi J. hrál sicilku a na šachovnici se bylo na co dívat. Oba hráli kombinačně oba se snažili o útok. Rozhodující kombinaci, ve složitém postavení plném vazeb ….. díky lepšímu propočtu nakonec udělal Jakub.Měli jsme 2. bod.

Na 4. šachovnici Míry soupeř čekal na zázrak, který stále nepřicházel, tak nakonec vzdal. Vyhrávali jsme 3 : 0.

Já na 2. š. jsem hrál se soupeřem relativně vyrovnanou partii. Přišli však nepřesnosti a soupeř dobrou kombinační hrou získal pěcha. Mě se po nějaké době podařilo pěšce získat zpět a hru vyrovnat. Jenže pak přišla další nepřesnost a postavení se mi pomalu hroutilo. Prostě 3 : 1.

Na 1.š. se Marian L. pustil do soupeře svým orangutanem a získal prostorovou převahu a vcelku dobré postavení. Soupeř spíše dotahoval, avšak nezapomínal stále nabízet remízu.(asi 3x za partii). Pro Mariana však výhodná nebyla, tak se hrálo dál. Soupeř byl pasivnější, tudíž se Marian ujal zvýšené aktivity s vidinou zdárného zakončení partie. Avšak zde zapůsobilo pořekadlo „příliš aktivity škodí…“ (nebo že-by zlatavý mok?) Nakonec z toho byla ztráta pěcha a soupeřovo dva volní pěšci.Po několika tazích nakonec Marian vzdal.

Nic z toho nakonec nezměnil fakt, že jsme kompaktní tým, který dokáže vybojovat body střídavě na předních šachovnicích a když je to třeba, tak i na na zadních šachovnicích. A TAK JE-TO-SPRAVNE, TAK-TO-MA-BYT!!!

Tímto vítězstvím jsme se vyhoupli na průběžné 2. MÍSTO. Jen tak dál. Příště vyrážíme do Českých Budějovic.

 

                                                                                   Autor : Jaromír Jeníček

 

21.01.2008 01:06:02
gedri

Chcete hrát 2.ligu?

ANO (16 | 47%)
NE (15 | 44%)
Stránky vytváří Pavel Karlíček a Petr Kukla
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one