Koberce Kájov Č.K. „C“ - Fan klub Vyšší Brod 3,5 : 1,5

Koberce Kájov Č.K. „C“  -  Fan klub Vyšší Brod  3,5 : 1,5  - obrázek

Koberce Kájov Č.K. „C“ - Fan klub Vyšší Brod 3,5 : 1,5 - obrázek

Naše  3.Divizní družstvo  se rozloučilo s rokem 2007 VÍTĚZNĚ !!!

Koberce Kájov Č.K. „C“  -  Fan klub Vyšší Brod  3,5 : 1,5

                                        viz dále: 

V sobotu 8.12.  jsme doma přivítali nováčka soutěže, ale přitom ostřílené mužstvo Vyššího Brodu.

Soupeř se do nás pustil s vervou a za necelé 2 hodiny získal bod po chybě našeho Míry Frčky, který hájil 3. desku. Téměř v zápětí na to kontroval Marián Lauko, který pro něj v nezvykle rychlém čase konečně prolomil prokletí  1. Šachovnice a svého soupeře s přehledem přehrál a srovnal stav na  1 : 1.

Na ostatních šachovnicích to delší dobu vypadalo vyrovnaně a výsledek se nedal odhadnout. Po nějaké době si Franta Majer na  4. šachovnici vytvořil výhodu a dobrou hrou směřoval k výhře. V závěru partie se však ulakotil na  soupeřového  pěcha, který chránil i jeho krále a soupeř to vzápětí využil v podobě věčného šachu. Stav byl  1,5 : 1,5 . 

Mě se  na 2. šachovnici podařilo soupeře v zahájení přehrát a stál jsem lépe. Přesto  si   ale soupeř později vybojoval pěšce. Několik tahů na to jsem vymyslel  kombinaci  jak získám pěšce zpět + aktivní hru. Soupeř  byl  ale nepozorný a místo pěšce ztratil figuru. Po pár tazích začaly hrozit maty a soupeř vzdal.Ujali jsme se vedení  2,5 : 1,5 .

Prohrát už jsme nemohli, ale jestli to bude jen remíza a nebo výhra musela rozhodnout až 5. deska. Na té né zcela fit nastoupil náš kapitán Honza Německý. Nutno ho pochválit, že i přes značnou únavu nakonec svého soupeře přehrál a zaslouženě zvítězil.

Radovali jsme se tedy z vítězství  3,5 : 1,5 . Toto vítězství nás vrátilo zpět na přední příčky! Za 3 výhry ze 4 zápasů máme 9 bodů  a do nového roku 2008 nastoupíme z průběžné  3. příčky .

Na rozloučení s rokem  2007 jsme si po odjezdu hostů udělali ještě miniturnaj v bleskovce . Výsledky byly následující :  1. M.Lauko , 2. F.Majer, 3. J.Jeníček, 4. J.Německý, 5. B.Frčka .

Na závěr bych chtěl  za sebe i za našeho kapitána celému  týmu  poděkovat za dosavadní přístup a výsledky. Všem přejeme  hezké prožití vánočních svátků  a vše nejlepší  v novém roce 2008.

                                                                                                                            J.Jeníček

09.12.2007 19:51:02
gedri

Chcete hrát 2.ligu?

ANO (16 | 47%)
NE (15 | 44%)
Stránky vytváří Pavel Karlíček a Petr Kukla
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one