Dobyli (nebo snad dobili?) jsme Tábor

Dobyli (nebo snad dobili?) jsme Tábor - obrázek

Dobyli (nebo snad dobili?) jsme Tábor - obrázek

Do Tábora jsme vyrazili s tím, že i když to bude těžké, tak jedině vítězství nás udrží ve hře o nejvyšší příčky v soutěži.
Chyběli Frank a Arnošt, kterým se v poslední době příliš nedařilo, ale máme kvalitní náhradníky, takže čeho se bát.
Více v článku.
 
První tři šachovnice soupeře naháněli strach, dál proti nám zasedlo až na jednu vyjímku dravé (i když už ne nezkušené) mládí. Můj odhad je, že je třeba rozhodnout na zadních šachovnicích, vepředu to půjde těžko.
Do soupeře jsem se proto pustil na hranici rizika a protože on mi šel spíš na ruku, dostal jsem brzy nejen dva pěšce, ale i jasně vyhranou pozici. Ale ještě než se mi soupeř vzdal, uslyšel jsem od osmé šachovnice bědování p.Maryšky nad svým tahem a jak jsem se přesvědčil oprávněné. Ještě pár tahů to zkusil, ale pak musel kapitulovat. Brzy na to tak činí i můj soupeř a tak je stav 1-1.
Po rychlém obhlédnutí ostatních pozic zatím vidím pouze, že Láďa má kvalitu míň a soupeřovo vítězství by mělo být otázkou techniky, ostatní partie zatím vidím +- vyrovnaně (u Martina se moc nevyznám - prý stojí líp, Petr má zajímavý útok za pěšce, Míra sbírá drobounké výhody, Honza spíš zezadu, Jirka by se snad mohl do něčeho pustit). A Jirka se do soupeře pustil, ten pod tlakem nehraje přesně a o tuto partii už strach nemám. Mezi tím se Petrovo zkušený soupeř nejen ubránil, ale rovnou přešel do protiútoku, který rázně zakončil. Obě partie opět končí téměř naráz a stav je 2-2.
Nyní má Martin něco přes minutu + bonusy asi na 15 tahů v poměrně dost složité pozici, Láďa ještě hraje, Míra vylepšuje a Honzovi více méně soupeř nabízí opakováním tahů remis. Chtěl jsem po Honzovi ať zkusí ještě něco vymyslet, ale dobře že mě neposlechl a nemusel hrát asi horší koncovku. Po opakování pozice opravdu remis. Nyní 2,5-2,5.
Martin má strašnou kysnu, Míra už má výhodu, Láďa ještě hraje. Spíše podle výrazu Borkovce a toho jak rychle dohání Martinovu časovou nevýhodu, než že bych té pozici nějakou hlouběji rozuměl, odhaduji, že na 1. šachovnici by to pro nás nemuselo dopadnout zle. Mezi tím Míra počítá a hraje rozhodující úder b4 a brzy na to dává mat. 3,5-2,5 pro nás. Martin, na kterém je teď rozhodnutí, hraje svižně a evidentně pozici rozumí, jeho soupeř už ho dohnal i časově a vzhledem k tomu, že v zápletkách ztratil materiál a kompenzace není - vzdává. Je rozhodnuto - máme 4,5. Láďa ještě po heroickém výkonu udrží remízu, i když tomu nikdo z přihlížejících táboráků nechce uvěřit a tak si vezeme výhru 5-3.

Výsledky po šachovnicích z pohledu domácích: Borkovec 0 Škorpík, Mészáros 1 Kukla, Rosenzweig 1/2 Rajnyš, Pekárková 0 Mráz, Růžička 1/2 Muzikář, Krbúšik 0 Karlíček, Orel 0 Pahorecký ml., Krch 1 Maryška

26.11.2007 20:13:29
gedri

Chcete hrát 2.ligu?

ANO (16 | 47%)
NE (15 | 44%)
Stránky vytváří Pavel Karlíček a Petr Kukla
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one