CZE_Jizni_Cechy_2007_A_konecne_poradi.XLS  27.65kB
Za účasti 88 hráčů šachu z 11 zemí (Česká republika, Německo, Rusko, Ukrajina, USA, Izrael, Švédsko, Norsko, Polsko, Skotsko a Anglie) se ve dnech 13.-20.10.2007 uskutečnil v hotelu Vltava I. ročník mezinárodního festivalu OPEN JIŽNÍ ČECHY 2007.
Festival se konal za finanční podpory města Český Krumlov a záštitu nad ním měl
starosta města pan Ing. Luboš Jedlička.
Hlavní open, jehož výsledky jsou započítávány do světového žebříčku, skončil suverénním vítězstvím favorizovaného velmistra Vokáče, který vedl v turnaji od začátku až do konce. O druhé místo se rozdělila trojice hráčů Glienke, Doležal a Cífka. Německý mezinárodní mistr Glienke si vybojoval druhé místo díky remíze s vítězným Vokáčem, Doležal, nasazený jako č. 1, porazil v posledním kole Karlíka a českokrumlovský mladík, hrající extraligu za družstvo Mahrla Praha, Cífka v posledním kole zdolal Němce Hoffmanna.
Nejlepším hráčem hrajícím za jihočeský oddíl byl Šnorek (Strmilov), který byl současně nejlepší seniorem v turnaji a obsadil celkově 24. místo. Nejlepším hráčem ŠK Český Krumlov byl Kukla, který skončil 41. Stejný počet 4,5 bodu získali další dva českokrumlovští šachisté Karlíček a Muzikář, o půl bodu méně pak Lauko a Moronga.  Mezi juniory do 16 let si nejlépe vedl Roitzsch z Německa a mezi ženami byla nejúspěšnější jeho krajanka Fuchs, která obsadila celkově 14. místo.